گزارش و پیامی از داکتر مجیب الرحمن رحیمی

گزارش و پیامی از داکتر مجیب الرحمن رحیمی سخنگوی داکتر عبدالله و گروه اصلاحات و همگرایی

به‌نام خداوند عدالت و آزادی
هم‌شهریان گران‌قدر!
-مثلث ارگ، کمیسیون انتخابات و ستاد اشرف غنی احمدزی با سازماندهی تقلب گسترده و بالآخره کودتا علیه آرای پاک مردم و اعلان نتائج تقلبی کشور را وارد مرحله‌ جدیدی از بحران ساختند.


-رهبری "اصلاحات و همگرایی" در یک نشست اضطراری به اشتراک تمام رهبران این جریان، این کودتای ننگین را محکوم کرد و نتائج اعلان شده از سوی کمیسیون نامستقل انتخابات را غیرقانونی، غیر مشروع و مردود دانست.
-پیامدهای این حرکت غیرملی و غیر مسوولانه‌ی کمیسیون که به هدایت و رهبری آقای کرزی و اشرف غنی احمدزی صورت گرفت، به دوش سازمان دهندگان این تقلب و خیانت به آرای مردم افغانستان است.
-رهبری اصلاحات و همگرایی در این نشست یک بار دیگر با قاطعیت تعهد خویش را در دفاع از آرای پاک مردم کشور تکرار نمود و به مشروعیت کمیسیون‌ها و رابطه با آن‌ها نقطه‌ی پایان گذاشت.
-در این نشست دکتور عبدالله عبدالله، رهبر اصلاحات و همگرایی، به صراحت اعلان نمود: "داستان آنچه را اتفاق افتاده است همه می‌دانید. تقلب گسترده ای از سوی مثلث ارگ، کمیسیون و ستاد اشرف غنی احمدزی سازماندهی گردید و از طریق کمیسیون نام نهاد و غیر مستقل جریان برنده بازنده و جریان بازنده برنده اعلان گردید. ما این عمل غیر ملی و غیر مسوولانه را محکوم می‌کنیم. نتائج اعلان شده از سوی این کمیسیون از سوی ما مردود است. تا آخرین لحظات تلاش کردیم از رفتن کشور به سوی بحران با طرح‌ تفتیش صندوق‌های مشکوک جلوگیری نماییم. حالا وارد مرحله جدیدی از مبارازت حق طلبانه شده‌ایم. به آرامی، به اطمئنان، با توکل به خداوند و اعتماد به مردم کشور این مبارزه را به پیش می‌بریم. از حق مردم، از حق قانونی و شرعی ملت و مردم خویش با تمام توان دفاع می‌کنیم." انجنیر محمدخان، الحاج محمد مخقق، محمدشفیق گل آقا شیرزوی، محمدیونس قانونی، امرالله صالح، عبدالحفیظ منصور و عالمی بلخی در این نشست صحبت کردند و حمایت خویش را از نامزد پیروز انتخابات 24 جوزا اعلان و کودتای کمیسیون علیه آرای مردم کشور را به صراحت محکوم کردند.
-فردا رهبری اصلاحات و همگرایی تصمیم و برنامه‌ی خویش را برای این مرحله از مبارزات آزادیخواهانه و حق طلبانه در یک نشست مردمی بزرگ اعلان می‌کند.
-اصلاحات و همگرایی در این نشست به اساس آرای پاک مردم افغانستان در هردو مرحله‌ی انتخابات اعلان پیروزی می‌کند و فراخوان تشکیل دولت ملی از سوی رییس جمهور مشروع کشور اعلان خواهد شد.
-تقلبکاران در جریان بن بست انتخاباتی و بالآخره در آخرین روز و لحظات پسین قبل از اعلان نتائج، به رغم تلاش‌های همه جانبه نماینده‌ی سازمان ملل و سفرای کشورهای دوست، همه پیشنهادات، نظریات و طرح‌های معقول و مشروع اصلاحات و همگرایی برای بیرون رفت از بحران را رد کردند. در این معادله سوگمندانه یگانه عامل تعیین کننده زورگویی، بی‌خردی و اتکاء به قدرت بود. حالا برای به کرسی نشاندن حق و دفاع از عدالت وسیله‌ای جز فشار و استفاده از قدرت باقی نیست. اصلاحات و همگرایی در این مرحله با اتکا به پشتیبانی شما مردم غیور و متدین مصمم است با تمام امکانات و توان از حق شما دفاع و تقلبکاران و طراحان توطئه را سرجای شان بنشاند.
-از شما خواهشمندیم برای دفاع از حق خود، از مردم‌سالاری و حق یک شهروند یک رأی و جلوگیری از تحمیل یک حکومت تقلبی و غیر مشروع، بدون ترس، هراس و نا امیدی، در همآهنگی و همکاری با رهبری "اصلاحات و همگرایی" آماده مبارزه و پیکار شوید.
-بیایید برای پیروزی حق بر تقلب و به دست آوردن حق مشروع و قانونی خویش و بالآخره دفاع از دستاوردهای مردم‌سالاری به میدان برآییم.
-هم‌شهریان عزیز! دیگر سخن از حکومت موازی نیست. اینبار می‌خواهیم به پشتیبانی شما مردم سلحشور و عزیز حکومت مشروع و قانونی "اصلاحات و همگرایی" را در سرزمین رنج دیده و آزادی‌خواه این مرز و بوم به رغم انف تقلبکاران تاسیس نماییم.

فرستنده : الحاج میرزا قربان محمد

/ 1 نظر / 13 بازدید

بی سوادبرویادبگیردکترنهدکتوربعدحرف بزن.