ببخشین، شما حرامی هستین یا نی؟!

ببخشین، شما حرامی هستین یا نی؟!
نوشته شده توسط درویش دریادلی
 
 
نمایش از 13 آذر 1392
پرینت

ببخشین ، شما حرامی هستین یا نی ؟

 نویسنده : درویش دریادلی .

اوغان ملتی ها، سورخلقی ها، طالب ها، گلبدینی ها و دیگر همه سمسوری ها و فاشیست های اوغان ( پشتون )، در خلوت و در نبشته گک های خود و در نشست ها و گرد هم آیی های پشتونی / اوغانی خود، در گفتگو و مشاعره و مشاجره ، هر سخن ناشایست و هر دشنامی که از هر زبان یاد گرفته اند ( پشتو، فارسی، اردو، پنجابی،عربی، روسی، انگلیسی،جرمنی،فرانسوی و غیره و غیره) به ما تاجیک ها و هزاره ها و دیگر مردمان غیر پشتون نثار می کردند و می کنند. اما کمتر کسی شنیده بود که چند نفر فاشیست اوغان بیایند و در محضر عام و در پیش روی صدها هزار نفر، در تیلویزیون ، نه ببرند ، نه بیاورند ، بی هیچ تشویش و بی هیچ پروا ، بگویند که : تاجیک ها و هزاره ها و همه غیر پشتون ها " نا اهل، ناخلف ، حرامی و از جای دیگر آمده " هستند !  ما دیدیم و شنیدیم که چند روز پیش شاغلی اسماعیل یون و شاغلی جنرال واحد طاقت، در تیلویزیون ژوندون، همگی ما مردم را دشنام دادند و  " حرامی " و چی و چی خواندند و نوار سخنان شان در تمام رسانه های اجتماعی بار بار به نشر رسید و کمتر کسی از اوغانستان است که از این ماجرا  آگاهی نیافته باشد .

من در این جا ، به هزاره ها و اوزبک ها و دیگران کاری ندارم که به اسماعیل یون و به واحد طاقت چه پاسخ های دادند و چه واکنشی در برابر آنها داشتند. در این چند روز چشم به راه و گوش به آواز بودم که تاجیک ها چه میگویند و چه می کنند در برابر دشنام و توهینی که به ما کرده اند ؟

شماری از بزرگان، میانه سالان ، جوانان و حتی کودکان تاجیک از خود واکنش نشان دادند و در مزمت و نکوهش اسماعیل یون و جنرال طاقت و فاشیزم اوغانی به طور کل سخن گفتند و مقاله نوشتند و اعتراض های گوناگون کردند و حرکت های اعتراضی و احتجاجی را روی دست گرفته اند و ....، اما چیزی که ناپیدا و نامعلوم و غایب است حضور  رهبران و بزرگان عزیز و مهربان و محترم تاجیک در این غایله می باشد . از آن دلربایان شیک پوش و چکر کوش ، هنوز هیچ صدایی برنیامده  و از سنگ شان آتشی نپریده است .

من نمی خواهم که نام های بلند بالای به اصطلاح " رهبران " تاجیک را در این جا بنویسم . اما دلم می خواهد از ایشان بپرسم که : عالی جنابان، بزرگواران ، لیدر ها و رهبران عالیقدر تاجیک ، ببخشید آیا شما حرامی هستید یا نی ؟ من باور دارم که گپ جنرال طاقت در بارۀ شما صدق نمی کند، اما اگر چنان که او می گوید نباشد، چرا شما خود را خاموش گرفته اید و لب نمی گشایید ؟

شما فریاد و فغان " فرهاد عظیمی " را در مجلس شورا نشنیدید که گفت " من تاجیک هستم و به هویت خود افتخار می کنم " و در برابر فاشیست ها اعتراض کرد؟ شما خبر ندارید که در مجلس سنا بالای آقای " محمد عالم ایزدیار " حمله کردند و میخواستند لت و کوبش کنند؟ شما خبر ندارید که مردم تان از شنیدن آن توهین ها و دنشام های فاشیست های اوغان به ستوه آمده اند و از شما توقع دارند که از خود یک واکنشی نشان دهید و سخنی بگویید و از شرف و حیثیت خود دفاع کنید و حلالی بودن خود را به نمایش بگذارید؟ در این حال که شما صدای تان را نمی کشید و اعتراض نمی کنید، چه وقت رگ غیرت شما خواهد جنبید؟!

همین  منبع تاجیک میدیا

.http://www.tajikmedia.com/index.php/1390-01-02-23-12-32/707-2013-12-04-23-33-54

 

گنجور
آثار سخنسرایان پارسی‌گو
/ 0 نظر / 19 بازدید