ریاست ستاد ترور در کشور بر عهده اشرف غنی احمدزی و انورالحق احدی

انورالحق احدی

 اشرف غنی احمد زی و انور الحق احدی تروریستان  پشت پرده

 

اشرف غنی احمد زی با سوء استفاده از موقعیت سیاست و کاری خود، در برخی ولایات دفاتری ایجاد کرده و افراد مجهول الهویه ای که غالبا اشخاصی سر خورده و مخالف با وضعیت کنونی کشور هستند را در آن دفاتر به کار گمارده که کلیه فعالیتها نیز بصورت کاملا سری می باشد و به هیچ کس حق دخالت در امور کاری و فعالیتهای این دفاتر داده نمی شود 

 مدتی است که ترورهای زنجیره ای در کشور آغاز شده و تعدادی از افراد متنفد قومی، رهبران مذهبی و حتی اشخاص سیاسی مورد سوء قصد واقع شده اند.

درباره این ترورها بحث و گفتگو در محافل سیاسی بسیار صورت گرفته تا روشن شود که چه کسی پشت پرده این جریانات قرار دارد و به چه منظور این فعالیتها صورت می گیرد؟

به تازگی ادعا شده که طرح ترور اشخاص با نفوذ، به سرپرستی اشرف غنی احمدزی و انور الحق احدی  انجام می گیرد. احمدزی با این توضیح که وی به بهانه مسئولیتش به ولایت مختلف سفر می کند اما به جای پیگیری روند انتقال امنیت، برای یک سری فعالیتهای خودش مشغول عضوگیری است.

گفته شده اشرف غنی در برخی ولایات برای خود دفاتری ایجاد کرده و افراد مجهول الهویه ای که غالبا اشخاصی سر خورده و مخالف با وضعیت کنونی کشور هستند را در آن دفاتر به کار گمارده که کلیه فعالیتهای این مراکز نیز بصورت کاملا سری است .

پیش از این فکر می شد این افراد از جانب خارجی ها مشغول فعالیت می باشند، به همین دلیل از طرف مردم و نهادهای مدنی تذکراتی به مسئولین آن ولایت داد شد که آنها هیچ اقدامی بر علیه این افراد و دفاتر مجهول انجام نداده اند.
اما بعدا مشخص شد که با توصیه اشرف غنی احمدزی به کسی حق دخالت در امور کاری و فعالیت این دفاتر داده نشده است.

اما کار این دفاتر چیست؟

در اولین قدم این مراکز برای فعالیتهای خود با شگردهای خاص نیرو جذب می کنند و در قدم دوم به آموزش این نیروها در زمینه القاآت فکری، تلیقان روحی و روانی و آماده سازی برای پیاده کردن خواسته ها و اهدافشان می پردازند.

قدم سوم این دفاتر معرفی برخی از افراد جذب شده به کمیسیون اصلاحات اداری در کابل بوده است. که از هر ولایت بین 5 تا 15 نفر تعیین شده تا در ولایات مربوطه در پستهای مهم دولتی جابجا شوند.

برنامه بعدی این دفاتر ترور برخی از شخصیتهای علمی، مذهبی و سیاسی ولایات می باشد که نمونه های بارز آن را طی چند روز گذشته در شمال و غرب کشور شاهد بودیم. که البته به علت بی تجربگی و خام بودن این افراد تازه کار، این ترورها نافرجام بود اما چندین تن از مردم بیگناه هرات و قندوز قربانی شدند.
 
دلیل این ادعا هم این است که زمینه کاری دسته های مختلف طالبان در کشور مشخص است. مثلا طالبانی که از کشورهای عربی حمایت می شوند، فعالیتشان در زمینه تخریب پلها و پلچکها و ... می باشد. طالبان پاکستانی با همکاری غربیها در زمینه انتحار مصروف هستند. طالبان افغانستانی نیز وظیفه کشتن نیروهای خارجی را بر عهده دارند.

یعنی هریک از گروههای مختلف طالبان مشغول یک وظیفه مشخص و معین هستند و جالب اینجاست که تاکنون حتی یک مورد ترور توسط طالبان انجام نگرفته است. به همین دلیل نمی توان مدعی شد که مسئولیت این ترورها بر عهده طالبان است.

اما چرا اشرف غنی احمد زی؟

همانگونه که بر همگان روشن است وی شخص مورد اعتماد آمریکاییها در افغانستان بوده که برای ریاست جمهوری آینده در نظر گرفته شده است. در همین زمینه شایعاتی وجود دارد که قرار است در سال آینده با ایجاد ناامنی های مختلف، کشور را به بحران نزدیک کنند و به بهانه نبود امنیت انتخابات ریاست جمهوری بصورت موقت به مدت دو سال به تاخیر انداخته شود و برای انتخاب رئیس جمهور به لویه جرگه پناه ببرند.


روال کار این مجلس به اصطلاح بزرگان نیز کاملا مشخص است که همیشه دستورات از بالا به پایین القاء می شود و هیچ زمانی شرکت کنندگان در ارائه طرح ها دخیل نبوده اند. در آن لویه جرگه اشرف غنی احمد زی به مدت دو سال به عنوان رئیس جمهور افغانستان تعیین می شود.

به همین دلیل هم هست که وی از هم اکنون می کوشد تا زمینه فعالیتهای خود را برای آن دو سال فراهم کند. البته این ایده و طرح غربیهاست. زیرا عدم کارایی و قابل اعتماد نبودن کرزی برای آنان محرض شده. لذا به فکر جایگزینی برای وی می باشند تا بتوانند در زمانیکه که افغانستان رئیس جمهور ندارد با این انتصاب به غارتشان ادامه داده و اهدافشان را به مقصد نهایی برساند.

و چه زمانی بهتر از اتمام دوره ریاست جمهوری کرزی در سال 2014 . زمانیکه دیگر کشورها باید از افغانستان خارج شوند اما نیروهای آمریکاییها هنوز بهانه ای برای ماندن در افغانستان  دارند.

این است حال و روز کشوری که خود را بازیچه گرگ پیر سیاست یعنی انگلیس و روباه مکار و پرطمع جهان یعنی آمریکا قرار دهد.

فرستنده: حاجی متینجک

/ 1 نظر / 116 بازدید

لطفا بیشتر تحقیق شود